Mravenec faraon pochází z Afriky, odkud se rozšířil do celého světa. V našem podnebí má kolonie pouze uvnitř budov. Každá kolonie má mnoho plodných samic – královen, které mohou mít až 300 potomků. Jak vypadá mravenec faraon, čím škodí a jaká past na něj platí?
V kolonii žijí plodné samice královny, dělnice a samci. Královny jsou 3,5–5 mm dlouhé a žijí až 1 rok. Každá samice má za svůj život až 300 potomků. Samci jsou menší než královny a brzy po páření umírají.
Dělnice mravenců faraon mají žlutohnědé, případně žlutorezavé zbarvení. Jsou neplodné a dožívají se přibližně 20 týdnů. Úloha dělnic v koloniích je shánění potravy a starání se o larvy mravenců. Mravenec faraon má proměnu dokonalou. Je všežravec, preferuje však živočišnou bílkovinu a sladké. Jeho aktivita stoupá s topnou sezónou.
Mravenec faraon lidem nesaje krev, ale i tak je jeho přítomnost v domácnosti vnímaná velmi negativně. Vyskytuje se ve velkých počtech a kontaminuje potravu, jelikož na svém těle přenáší choroboplodné zárodky. Škodí jak v domácnostech, tak v potravinářském provoze a bohužel i v nemocničních zařízeních.
V našem podnebí žije pouze uvnitř budov – panelových a bytových domech i v potravinářském provozu. Vzhledem k malé velikosti mravenců jsou jeho hnízda dobře ukrytá a těžko lokalizovatelná.
Mravence faraona můžete přinést do domácnosti například v nábytku či jiném předmětu, ve kterém se nachází kolonie, hnízdo. Do celého bytového domu se pak šíří štěpením kolonií.
Prevence spočívá v pečlivém úklidu, potraviny pokud možno skladujte v uzavřených nádobách a na chladném místě, zbytky potravin vyhazujte rovnou do popelnic. Škvíry a praskliny okolo oken, dveří a na stěnách se snažte vyplnit a utěsnit.
Hubení mravenců svépomocí je velmi náročné, a proto je lepší svěřit práci odborníkům. Při hubení je nutné vyhubení všech kolonií v celém objektu, většinou je nutná spolupráce celého objektu, tj. všech bytů v ošetřovaném domě.
V případě hubení mravenců faraonů je insekticidní postřik vhodný spíše jen jako bariérový postřik. Mravenci se hubí pomocí požerových nástrah, nejčastěji ve formě gelu umístěného na vhodném místě, odkud jej dělnice odnese do hnízda.
Máme velkou, ale opravdu velkou radost. Obdrželi jsme z webu mapy.cz odznak kvality pro rok 2021.Děkujeme našim zákazníkům za hodnocení.
Číst dáleDospělé štěnice mají ploché, oválné, žlutohnědé tělo, které po napití krve získá červenohnědou barvu. Jsou velké kolem 5 mm, mají 3 páry nohou. Samice naklade za život 200–500 vajíček velkých přibližně 1 mm. Ty přilepují k podkladu pomocí sekretu. Ve dne jsou štěnice v úkrytech v těsné blízkosti člověka, kde žijí v koloniích a spí. Najdete je například v konstrukci […]
Číst dáleHubení štěnic je náročná a zdlouhavá “disciplína”, v které né každá firma podá ten nejlepší výkon. O úspěchu mnohdy rozhodují maličkosti, základ je použití kvalitních insekticidů v dobře provedeném postřiku. Navzdory tomu se i tak může hubení komplikovat či protáhnout. Naše firma pro úspěšný zákrok používá i sílu páry. Pára dokáže zahubit jak dospělé jedince, […]
Číst dáleNenechte si komplikovat život nebo práci hlodavci, hmyzem či jinými škůdci. Zavolejte nám a my se postaráme se o jejich účinné vyhubení v co nejkratší době.
Kontaktujte nás