STOP štěnicím v ubytovnách

V České republice je od roku 2000 problém štěnic v ubytovacích zařízeních, zejména v levném typu ubytování, na vzestupu. Je třeba počítat s tím, že boj se štěnicemi je nákladný a časově náročný. Problém štěnic v ubytovnách nelze vyřešit během jedné návštěvy , zejména pokud se vlivem předchozích zásahů vyvinula u populace štěnic v daném objektu rezistence k insekticidu, obzvlášť k pyrethroidům. Proto navazujeme dlouhodobé spolupráce, což v praxi znamená, že provedeme zásah a pravidelně kontrolujeme jeho účinek.

Co je to rezistence a jak vzniká?

Rezistence umožňuje hmyzí populaci přežít množství insekticidů, které dříve byly pro dané škůdce smrtelné. Vznik rezistence u štěnic je při hubení limitujícím faktorem. Štěnice má velmi rychlý vývoj a v krátkém čase se narodí několik generací. Díky tomu se množí pouze rezistentní jedinci, a tak vznikne rezistence v celé kolonii. Rezistence k insekticidům v praxi vzniká tak, že se stejný insekticidní přípravek používá stále dokola na stejném místě proti stejné populaci štěnic. Tento přípravek bude tak pro rezistentní populaci neúčinný, ačkoliv dříve štěnice spolehlivě hubil.

Proč byste měli spolupracovat právě s námi?

  • Při hubení štěnic využíváme nejnovější postupy a trendy . V případě opakovaných zásahů volíme insekticidy, které zamezí vzniku rezistentní populace.
  • Prosazujeme rozumnou finanční politiku, vedeme si záznamy o provedených zásazích a použitém insekticidu.
  • Jsme se zákazníky neustále v kontaktu a při objevení problému provedeme rychlý zásah.
  • Naše spolupráce nekončí samotným zásahem, budeme pravidelně sledovat jeho účinnost.
  • Na trhu DDD si snažíme budovat dobré jméno a navazujeme dlouhodobé spolupráce.


Jiří Tomaščík
Rubriky
Štítky

Poslední články

Krysa obecná: přenáší infekce a ohlodává dřevěná obydlí

22.04.2021
Jiří Tomaščík

Krysu obecnou neboli rattus rattus si lidé často zaměňují s potkanem. Dříve byla rozšířená po celé republice, dnes se vyskytuje převážně v Polabí a ve středních Čechách. Přečtěte si, čím se krysa liší od potkana, jak poznáte, že máte v domě krysy a jak se jich účinně zbavíte. Jak vypadá krysa Krysa má několik barevných […]

Číst dále

Blechy: koušou zvířata a nepohrdnou ani člověkem

16.04.2021
Jiří Tomaščík

Výskyt blech na mazlíčcích by se v žádném případě neměl podceňovat, jelikož hláška „to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou” ze známého filmu není tak úplně pravdivá. Na lidech sají nejčastěji blechy lidské, blechy psí a blechy kočičí. Už z jejich názvu je zřejmé, jakého hostitele preferují, ale i blechy psí a kočičí mohou […]

Číst dále

Symbolika loga Delib

07.04.2021
Jiří Tomaščík

SymbolikaZákladními prvky loga je kombinacezákladních třech zaměření firmy, tedyderatizace, dezinfekce, dezinsekce,jednou ze součástí je tedy siluetaštěnice, modré bubliny znázorňujídezinfekce a všechno tohle zastřešuještít jako symbol ochrany.

Číst dále

Máte problém se škůdci?

Nenechte si komplikovat život nebo práci hlodavci, hmyzem či jinými škůdci. Zavolejte nám a my se postaráme se o jejich účinné vyhubení v co nejkratší době.

Kontaktujte nás