STOP štěnicím v ubytovnách

V České republice je od roku 2000 problém štěnic v ubytovacích zařízeních, zejména v levném typu ubytování, na vzestupu. Je třeba počítat s tím, že boj se štěnicemi je nákladný a časově náročný. Problém štěnic v ubytovnách nelze vyřešit během jedné návštěvy , zejména pokud se vlivem předchozích zásahů vyvinula u populace štěnic v daném objektu rezistence k insekticidu, obzvlášť k pyrethroidům. Proto navazujeme dlouhodobé spolupráce, což v praxi znamená, že provedeme zásah a pravidelně kontrolujeme jeho účinek.

Co je to rezistence a jak vzniká?

Rezistence umožňuje hmyzí populaci přežít množství insekticidů, které dříve byly pro dané škůdce smrtelné. Vznik rezistence u štěnic je při hubení limitujícím faktorem. Štěnice má velmi rychlý vývoj a v krátkém čase se narodí několik generací. Díky tomu se množí pouze rezistentní jedinci, a tak vznikne rezistence v celé kolonii. Rezistence k insekticidům v praxi vzniká tak, že se stejný insekticidní přípravek používá stále dokola na stejném místě proti stejné populaci štěnic. Tento přípravek bude tak pro rezistentní populaci neúčinný, ačkoliv dříve štěnice spolehlivě hubil.

Proč byste měli spolupracovat právě s námi?

  • Při hubení štěnic využíváme nejnovější postupy a trendy . V případě opakovaných zásahů volíme insekticidy, které zamezí vzniku rezistentní populace.
  • Prosazujeme rozumnou finanční politiku, vedeme si záznamy o provedených zásazích a použitém insekticidu.
  • Jsme se zákazníky neustále v kontaktu a při objevení problému provedeme rychlý zásah.
  • Naše spolupráce nekončí samotným zásahem, budeme pravidelně sledovat jeho účinnost.
  • Na trhu DDD si snažíme budovat dobré jméno a navazujeme dlouhodobé spolupráce.


Jiří Tomaščík
Rubriky
Štítky

Poslední články

Delib s.r.o. je mezi nejlepšími

22.11.2021
Jiří Tomaščík

Máme velkou, ale opravdu velkou radost. Obdrželi jsme z webu mapy.cz odznak kvality pro rok 2021.Děkujeme našim zákazníkům za hodnocení.

Číst dále

Štěnice domací: jak vypadá – video.

18.07.2021
Jiří Tomaščík

Dospělé štěnice mají ploché, oválné, žlutohnědé tělo, které po napití krve získá červenohnědou barvu. Jsou velké kolem 5 mm, mají 3 páry nohou. Samice naklade za život 200–500 vajíček velkých přibližně 1 mm. Ty přilepují k podkladu pomocí sekretu. Ve dne jsou štěnice v úkrytech v těsné blízkosti člověka, kde žijí v koloniích a spí. Najdete je například v konstrukci […]

Číst dále

Jak na hubení štěnic? PÁROU!!

13.07.2021
Jiří Tomaščík

Hubení štěnic je náročná a zdlouhavá “disciplína”, v které né každá firma podá ten nejlepší výkon. O úspěchu mnohdy rozhodují maličkosti, základ je použití kvalitních insekticidů v dobře provedeném postřiku. Navzdory tomu se i tak může hubení komplikovat či protáhnout. Naše firma pro úspěšný zákrok používá i sílu páry. Pára dokáže zahubit jak dospělé jedince, […]

Číst dále

Máte problém se škůdci?

Nenechte si komplikovat život nebo práci hlodavci, hmyzem či jinými škůdci. Zavolejte nám a my se postaráme se o jejich účinné vyhubení v co nejkratší době.

Kontaktujte nás