Dezinsekce

Co je dezinsekce?

Dezinsekce je řízený proces likvidace škodlivého hmyzu, jako jsou štěnice, blechy, švábi, rusi domácí, mravenci, vosy, mouchy, komáři a další. Dezinsekce se provádí především v bytových jednotkách, obchodních domech, potravinářských výrobnách a skladech. Hmyz je přenašečem nejrůznějších nemocí a jeho včasnou likvidací lze zabránit škodám na majetku i zdraví.

3 nejběžnější metody dezinsekce:

  • mechanickou (vysavače, plácačky, pasti, lapače)
  • chemickou (použití biocidních přípravků)
  • fyzikální (zvýšení či snížení teploty a snížení vlhkosti)

Jak probíhá dezinsekce štěnic?

Při telefonním kontaktu zjistíme, jestli jedná o podezření na výskyt škůdců, či jen jeho podezření. Pokud se jedná o potvrzený výskyt, domluvíme se na termínu a přibližné ceně zásahu. Ta se odvíjí od velikosti bytu nebo domu a zamoření hmyzem. Základem je postřik, případně kombinovaný s použitím páry a vysavače. Na všem se domluvíme po kontrole a průzkumu místa zásahu. Samotný zásah může trvat hodinu i více než 5 hodin. Ve většině případů je nutné zásah za cca 1–2 týdny opakovat, jelikož biocidy nejsou účinné na vajíčka hmyzu.

Důležité: Pokud máte domácího mazlíčka, informujte nás o tom ještě před zásahem! Biocidní přípravky na dezinsekci působí na všechny studenokrevné živočichy. Pokud se v místnosti zásahu vyskytují rybičky a plazi, musí být zabezpečení! U rybiček to většinou obnáší vypnutí filtrace a zabalení vrchu akvária (třeba potravinovou fólií), totéž platí pro terária. Je třeba zabránit přístupu vzduchu a také samotného postřiku. Několik hodin prostor nesmí obývat ani lidé, kočky nebo psi.

Jak se na dezinsekci připravit?

  1. Před zásahem je třeba provést standardní úklid, tj. vysát, vytřít. Naopak po zásahu je důležité nějakou dobu nevytírat, abyste nesetřeli aplikovaný prostředek.
  2. V případě výskytu štěnic ukliďte ložnici, abychom měli přístup k posteli, se kterou bude třeba do určité míry manipulovat (odsunout od zdi, otočit matrace, případně ji celou rozebrat) a vyperte povlečení na min. 60 °C. 
  3. Po zásahu je nutné se řídit se pokyny technika a do prostoru uvedený čas nevstupovat!
  4. Pokud jste se nejprve snažili odstranit problém svépomocí, tj. různými spreji a jinými volně dostupnými prostředky, řekněte nám to prosím ještě před zásahem.
  5. U bytových jednotek je vhodné provést zásah i v sousedních bytech, které jsou např. propojené stoupačkami.

Důležité: Nepouštějte se do likvidace škůdců sami. Volně dostupné prostředky většinu škůdců úspěšně nezahubí, hmyz se pouze schová, přesune do jiné místnosti a celou bytovou jednotku může ještě více zamořit.

Máte problém se škůdci?

Nenechte si komplikovat život nebo práci hlodavci, hmyzem či jinými škůdci. Zavolejte nám a my se postaráme se o jejich účinné vyhubení v co nejkratší době.

Kontaktujte nás