Hubení štěnice domácí: Jak se spolehlivě zbavit štěnic

Hubení štěnic za pomoci volně prodávaných prostředků v naprosté většině případů nepřináší žádoucí výsledek a nakonec stejně dojde na zásah profesionálů. 

Dobré vědět: Nepouštějte se do likvidace štěnic sami. Volně dostupné prostředky většinu štenic úspěšně nezahubí, hmyz se pouze schová, přesune do jiné místnosti a celou bytovou jednotku může ještě více zamořit.

Profesionální zásah spočívá nejčastěji v důkladné kontrole a průzkumu místa zásahu,dále postřikem reziduálním insekticidem na místa úkrytu štěnic. Naše firma mimo to k hubení používá páru a  horký či studený aerosol.

Dobré vědět: Používáme kombinaci několika druhu insekticidu pro dosažení nejlepšího výsledku již po jednom zásahu. 

Naše firma používá při zásahu proti štěnicím nejmodernějších postupů v kombinaci s kvalitními profesionálními přípravky, které mají prokazatelně dobré výsledky jak u nás, tak ve světě.

Dobré vědět: Náš zasah nespočívá pouze v postřiku insekticidu, ale i v důkladné kontrole místa zásahu, použití páry a případně i ULV rosiče.

Jak se na dezinsekci připravit?

  1. Před zásahem je třeba provést standardní úklid, tj. vysát, vytřít. Naopak po zásahu je důležité nějakou dobu nevytírat, abyste nesetřeli aplikovaný prostředek.
  2. V případě výskytu štěnic ukliďte ložnici, abychom měli přístup k posteli, se kterou bude třeba do určité míry manipulovat (odsunout od zdi, otočit matrace, případně ji celou rozebrat) a vyperte povlečení na min. 60 °C. 
  3. Po zásahu je nutné řídit se pokyny technika a do prostoru uvedený čas nevstupovat!
  4. Pokud jste se nejprve snažili odstranit problém svépomocí, tj. různými spreji a jinými volně dostupnými prostředky, řekněte nám to prosím ještě před zásahem.

Jak probíhá dezinsekce štěnic?

Při telefonním kontaktu zjistíme, jestli jedná o podezření na výskyt škůdců, či jen jeho podezření. Pokud se jedná o potvrzený výskyt, domluvíme se na termínu a přibližné ceně zásahu. Ta se odvíjí od velikosti bytu nebo domu a zamoření hmyzem. Základem je postřik, kombinovaný s použitím páry, ULV rosiče a vysavače. Na všem se domluvíme po kontrole a průzkumu místa zásahu. Samotný zásah může trvat hodinu i více než 5 hodin

Dobré vědět: Spousta konkurenčních firem u vás provedou zásah pouze samotným postřikem, mnohdy i nekvalitně zvoleným insekticidem, a samotný zásah jim trvá pouze nějakých 20 minut.

Ve většině případů je nutné zásah za cca 1–2 týdny opakovat, jelikož biocidy nejsou účinné na vajíčka hmyzu.

Dobré vědět: Jediný způsob jak spolehlive zničit vajíčka štěnice domácí je v mechanické eliminaci či za použití páry. Žádný přípravek nezničí vajíčka štěnice domácí.

Více v našem článku – Štěnice domácí: jak se dostane k vám domů a jak se jí účinně zbavit

Objevily se u vás štěnice? Zavolejte nám, rádi vás jich zbavíme.


Jiří Tomaščík
Rubriky
Štítky

Poslední články

Hubení štěnice domácí: Jak se spolehlivě zbavit štěnic

07.06.2021
Jiří Tomaščík

Hubení štěnic za pomoci volně prodávaných prostředků v naprosté většině případů nepřináší žádoucí výsledek a nakonec stejně dojde na zásah profesionálů.  Dobré vědět: Nepouštějte se do likvidace štěnic sami. Volně dostupné prostředky většinu štenic úspěšně nezahubí, hmyz se pouze schová, přesune do jiné místnosti a celou bytovou jednotku může ještě více zamořit. Profesionální zásah spočívá […]

Číst dále

Štěnice domácí: Jak štěnice vypadá?

01.06.2021
Jiří Tomaščík

Dospělé štěnice mají ploché, oválné, žlutohnědé tělo, které po napití krve získá červenohnědou barvu. Jsou velké kolem 5 mm, mají 3 páry nohou a dožívají se až 18 měsíců. Štěnice nelétají, mají nedokonalou proměnu, 5 nymfálních stadií a každé stadium se musí napít krve, aby vývoj pokračoval. Více v našem článku – Štěnice domácí: jak se dostane […]

Číst dále

10 Důvodů proč Delib

19.05.2021
Jiří Tomaščík

Neustále se vzděláváme a při práci se tak držíme nejnovějších trendů v oblasti DDD. Dbáme na zdraví našich zákazníku i jejich domácích mazlíčků. Náš zákrok proběhne v co nejkratší době, v případě štěnic zasahujeme do 24 hodin. Jsme diskrétní = na přání dorazíme neoznačeným vozem i textilem bez jakéhokoliv loga. Vaše dotazy nás neobtěžují, rádi […]

Číst dále

Máte problém se škůdci?

Nenechte si komplikovat život nebo práci hlodavci, hmyzem či jinými škůdci. Zavolejte nám a my se postaráme se o jejich účinné vyhubení v co nejkratší době.

Kontaktujte nás